HABERLER

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
  15 Temmuz 2021

15 Temmuz 2016 günü yüce milletimizin birliğine, beraberliğine ve iradesi ile ülkemizin bölünmez bütünlüğünü ortadan kaldırmaya yönelik olarak, hain FETÖ terör örgütü tarafından gerçekleştirilmek istenen silahlı kalkışmaya karşı, yüce milletimizin göstermiş olduğu üstün cesaret ve dik duruş ile bertaraf edilmesinin 5. yıl dönümünde şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.

Yüce Milletimizin tarih boyunca göstermiş olduğu bu üstün cesaret ve dik duruş, 15 Temmuz gecesi bir kez daha vücut bulmuş ve bundan sonrada milletimizin birliğine, beraberliğine ve iradesi ile ülkemizin bölünmez bütünlüğüne karşı olabilecek dâhili ve harici her türlü girişime karşı nasıl tepki verebileceğini bir kez daha ispatlamıştır.

1915 yılında Çanakkale’nin geçilmesine izin vermeyen kınalı kuzuların torunları, 15 Temmuz 2016 tarihinde aynı ruhla FETÖ terör örgütünün hain girişimine izin vermemiş ve damarlarındaki kanın asilliğini bir kez daha ispatlayarak Türkiye Geçilmez sözünü tarihe altın harflerle yazmıştır.

Bizlerde Trabzon Şehit Meriç Alemdar Polis Meslek Eğitim Merkezi olarak, bir kez daha belirtmek isteriz ki, geçmişi şanla, şerefle, kahramanlıklarla dolu teşkilatımızın her bir neferi olarak bu hıyanet içerisinde bulunanlara karşı en üst seviyede tedbir alıp uygulamaktan asla geri adım atmayacağız.

Haber Paylaş