Polis Başmüfettişi - POMEM Müdür V.

Doç. Dr. Taner BORA

Doç. Dr. Taner BORA

Polis Başmüfettişi - POMEM Müdür V.
1. Sınıf Emniyet Müdürü


Trabzon Şehit Meriç Alemdar Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Doç. Dr. Taner BORA, 1972 yılında İstanbul’da doğdu.

1986 yılında Polis Kolejine, 1990 yılında ise Polis Akademisi FYO öğrencisi olarak başladı.

1995 yılında Komiser Yardımcısı olarak mezun olan Sayın Doç. Dr. Taner BORA, Diyarbakır Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğünde göreve başlamış olup daha sonradan Ankara ve Antalya Bölge Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüklerinde görev almıştır.

Dicle Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans ve Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Doktora yapan Sayın Doç. Dr. Taner BORA, 2017 yılında Doçent unvanını almıştır.

Adli Bilimlerin birçok alanında yurtiçi ve yurtdışında birçok hakemli dergide yayını bulunmakta olup, Üniversitelerde Adli Bilimler alanında ders ve seminerlere katılmıştır. İyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

2021 yılında 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi ederek Teftiş Kurulu Başkanlığında görev yapmıştır.

10.11.2022 tarihli Bakanlık Makamı Onayı ile Trabzon Şehit Meriç Alemdar Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğüne atanmıştır.

Trabzon Şehit Meriç Alemdar Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Doç. Dr. Taner BORA, evli ve 2 erkek çocuk babasıdır.